وبلاگی برای اطلاع رسانی در مورد برنامه های تئاتر تهران و مقالات مرتبط
 از "قطب الدین صادقی " چه خبر؟

از امروز تصمیم گرفتم که غیر از " تاتر" از " تاتریها" هم  حالی بپرسم. و چه کاری راحت تر از اینکه در هزاره سوم بخوای ازکارای  یکی از بزرگترین کارگردانهای حال حاضر تاتر ایران  که مثلا " قطب الدین صادقی " باشه، خبر بگیری. کافیه صفحه ی google  باز کنی و اسمشو سرچ کنی ، اما این خوشحالی زیاد طول نمیکشه چون همونطور که بین سایتها دنبال معتبرترینشون میگردی میبینی که یا به یک بیوگرافی ساده قناعت کردن ویا تاریخ گزارشها حداقل برمیگرده به چندین ماه قبل.اینکه ما بدونبم قطب الدین صادقی متولد سنندج و یا اینکه توی سوربن درس خونده خیلی جالب اما اینا برای یک آدم که ادامه داره و هر ماه کلی خبر جدید داره کافی نیست(سایت اختصاصی خود او هم نتونست کمک زیادی بکنه)  ، پس مجبوریم بسنده کنیم به همون اخبار که در اواسط مرداد در روزنامه "شرق" منتشر شد:

قطب الدین صادقی بعد از اجرای نمایش" نبرد و مده آ" در تالار ایرانشهر برای برگزاری یک دوره کلاسهای فشرده ی تابستانی به انتخاب خود راهی ایلام شد  . در  این کلاسها که به درخواست مرکز هنرهای نمایشی برگزار شده ، تکنیک های بیان ، بدن، سبک نمایش و دستیابی به نقش را به هنرمندان شهرستانی آموزش می دهند.:او برای اجرا به گفته ی خود " نمایش " سبدی پر از ماه گمشده" را که به فرهنگ مردمان ایلام نزدیکی عجیبی دارد  را انتخاب کرده است.  

در نیمه ی شهریور هم همراه گروه نمایش واره های کردی عازم لهستان می شوند.( احتمالا الان باید مشغول آماده شدن برای سفر باشن!!!!)

بعد از آن هم برای فیلم" کلاه پهلوی" به فرانسه میرود. او در این فیلم نقش تقی زاده معروف را ایفا میکند که  بعضی از صحنه ها ، در فرانسه فیلم برداری می شود.

|+| نوشته شده توسط بهار در ۸۹/۰۶/۱۲  |
 
 
بالا